Lasten ja nuorten tunnit 

2.9.2019 alkaen

Mahdollisista poikkeuksista aikataulussa ilmoitamme Ajankohtaista-sivulla

Lasten harrasteliikunta

Aikuiset mukana tunneilla n. 1krt/kk.

Ti klo 16.45-17.30, Kerttulan voimistelusali 
Temppujumppa 3-4v, ohjaajana Helena Nuyttens

Ti klo 17.30-18.15, Kerttulan voimistelusali 
Temppujumppa 5-6v, ohjaajana Helena Nuyttens

Ke klo 17.45-18.30, Kerttulan voimistelusali
Temppujumppa 3-4v, ohjaajana Anna Ahokoski

Ke klo 18.30-19.15, Kerttulan voimistelusali
Temppujumppa 5-6v, ohjaajana Anna Ahokoski

Tanssia lapsille ja nuorille 

Ti klo 17.00-17.45, Kaanaa
StaraDance 5-6v, ohjaajana Anna Ahokoski

Ti klo 17.45-18.30, Kaanaa
StaraDance 3-4v, ohjaajana Anna Ahokoski

Ti klo 18.30-19.15, Kaanaa
Showtanssi 7-9v, ohjaajana Anna Ahokoski

Ti klo 19.15-20.00, Kaanaa
Taitoryhmä / Tanssi yli 7v, ohjaajana Anna Ahokoski

To klo 17.00-18.00, Kaanaa
Showtanssi 10-12v, ohjaajana Meiju Vuorela

To klo 18.00-19.00, Kaanaa
Showtanssi yli 13v,  ohjaajana Meiju Vuorela

To klo 17.00-18.00, Tahvio
Breikki 10-12v, ohjaajana Samppa Stenros 

To klo 18.00-18.45, Tahvio
Breikki 7-9v, ohjaajana Samppa Stenros 

La klo 12.00-12.45, Vaisaari
Satubaletti 3-5v, ohjaajana Emmi Tiermas

La klo 12.45-13.30, Vaisaari
Alkeisbaletti 6-8v, ohjaajana Emmi Tiermas

Parkour lapsille ja nuorille 

Ti klo 16.00-17.15, Kerttula 3. sali 
Parkour nuoret, Turun Parkour Akatemian ohjaaja

Ti klo 17.15-18.00, Kerttula 3. sali 
Parkour 7-9v, Turun Parkour Akatemian ohjaaja

Ti klo 18.00-19.00, Kerttula 3. sali 
Parkour 10-12v, Turun Parkour Akatemian ohjaaja

Kilpa-aerobic  lapsille ja nuorille

Ma klo 17.00-18.30, Kaanaa
Taitoryhmä / KA, ohjaajana Hanna Rantanen

Ke klo 17.15-18.15, Lukio
Kilpa-aerobic 7-12v, ohjaajana Oona Roppola ja Hanna Rantanen

Cheerleading lapsille ja nuorille

Su klo 16.00-17.00, Kerttulan voimistelusali, 
Cheerleading 7-12v, ohjaajana Julia Klang

Su klo 17.00-18.00, Kerttulan voimistelusali, 
Cheerleading 7-12v, ohjaajana Julia Klang

Cheerleading tunteja pidetään satunnaisesti myös Tahvion koululla tuntia aiemmin, esim. Kerttulan vuorojen peruuntuessa. Näistä kerroista tiedotetaan osallistujia erikseen.

Joukkuevoimistelu lapsille 

Ke klo 17.30-18.15, Ihala
Joukkuevoimistelu 4-5v, ohjaajana Elina Mäntymäki

Ke klo 18.15-19.00, Ihala
Joukkuevoimistelu 6-7v, ohjaajana Elina Mäntymäki

Rytminen voimistelu lapsille ja nuorille 

Ti klo 18.15-19, Tahvio
Rytminen voimistelu 4-5v, ohjaajana Elina Vanhatalo

Ti klo 19.00-19.45, Tahvio
Rytminen voimistelu 6-7v, ohjaajana Elina Vanhatalo

Ti klo 19.30-20.30, Tahvio
Rytminen voimistelu 8-9v, ohjaajana Elina Vanhatalo

Ke klo 19.00-20.00, Tahvio
Taitoryhmä 5-7v, ohjaajana Krista Pennanen

Ke klo 19.45-20.45, Tahvio
Rytminen voimistelu 10-12v, ohjaajana Krista Pennanen


Telinevoimistelu lapsille ja nuorille 

Ma 16.45-17.30, Kerttulan voimistelusali
Telinevoimistelu 7-8v, ohjaajana Nina Litja

Ti 18.00-18.55, Kerttula 3. sali
Telinevoimistelu 9-10v, ohjaajana Kim Timonen

Ti 19.05-20.00, Kerttulan voimistelusali
Telinevoimistelu 11-13v, ohjaajana Kim Timonen

Ke 16.45-17.30, Kerttula 3. sali
Telinevoimistelu 10-13v, ohjaajana Nea Koski

Ke 17.30-18.15, Kerttula 3. sali
Telinevoimistelu 6-7v, ohjaajana Nea Koski

Ke 18.15-19, Kerttula 3. sali
Telinevoimistelu 8-9v, ohjaajana Nea Koski

La 13.00-14.10, Kerttulan voimistelusali
Taitoryhmä / TV, 7-9v, ohjaajana Nina Litja

La 14.10-15.30, Kerttulan voimistelusali
Taitoryhmä / TV, 10-13v, ohjaajana Nina Litja



Freegym lapsille ja nuorille

Ke 16.45-17.30, Kerttula 3.sali
Freegym 7-8v, ohjaajana Kim Timonen

Ke 17.30-18.15, Kerttula 3.sali
Freegym 5-6v, ohjaajana Kim Timonen

Ke 18.15-19.00 Kerttula 3.sali
Freegym 9-10v, ohjaajana Kim Timonen

Ke 19.15-20.15, Kerttulan voimistelusali
Freegym 10-13v, ohjaajana Kim Timonen