Raision Jumpparit on Vuoden 2019 Tähtiseura

15.12.2019

Raision Jumpparit on vuoden 2019 Tähtiseura. Gasum ja Suomen Olympiakomitea on tänä syksynä antanut seuralle mitä suurimman mahdollisen tunnustuksen nimetessään seuran vuoden tähtiseuraksi. Tähtiseura-ohjelma on Olympiakomitean ja urheiluseurojen laatuohjelma, jossa on tällä hetkellä 522 seuraa 41 eri lajista.

Valinnassa painottuivat seuran tarjoama liikunnan ilo, innostava ilmapiiri, monipuolisen harrastamisen mahdollistaminen, harrastuskustannusten maltillisuus, yhteisöllisyys, nuorten osallistaminen ja yhteistyön toimivuus sidosryhmien kanssa. Jokaisesta osa-alueesta seuralla oli monta mieleenpainuvaa ja hienoa esimerkkiä annettavana, joka vakuutti niin Gasumin kuin Olympiakomitean raadinkin.

Seura on superylpeä ja otettu tunnustuksesta. Kiitämme kaikkia seuratouhukkaitamme arvokkaasta työstä ja jokaista jäsentä mukanaolosta seuran toiminnassa. ♥

Lue lisää Vuoden Tähtiseura 2019 -valinnasta mediatiedotteesta.