Seuratiedote 5_2021

10.5.2021

Toukokuun tiedotteessa:


1.      Ajankohtaista

2.      Kevätkokouskutsu

3.      KESÄLEIRI alakouluikäisille RaJulassa 7.-11.6.

4.      Palautekyselyt jäsenille

5.      Vuokraa RaJula

6.      Liikuntakerho LIIKKIS aloittaa toimintansa syksyllä

7.      Mahdollisuudet tukea seurasi toimintaa

8.      Etsitkö työtä voimistelun ja liikunnan parista?Terveiset RaJun toimistolta, mukavaa jälleen koronatiedotteiden sijaan palata seuratiedotteiden pariin. Kuten Raision Jumppareilla on ollut tapana, jatkamme viestintää samalla linjauksella: Ajankohtainen koronatiedote julkaistaan jatkossakin aina seuran nettisivuilla, sekä linkkinä facebookissa. Hallituksen koostama koronatiedote välitetään seuran kaikille toimijoille, vastuuohjaajat tiedottavat omia ryhmiään uudesta julkaisusta ja sen mahdollisista vaikutuksista ko. ryhmän toimintaan. Näin toimimalla turvaamme parhaiten tiedotteen tavoittavuuden jatkossakin. Kaikille jäsenille yhteiset seuratiedotteet julkaisemme tuttuun tapaan RaJun netissä, sosiaalisessa mediassa ja ne toimitetaan jäsenrekisterin kautta kaikille jäsenille myös sähköpostitse. Sähköpostiosoitteen ym. päivitys tulee jokaisen jäsenen itse tehdä jäsenrekisterissä ’omat tiedot’ osiossa.  Toivotaan, että tilanne koronan suhteen muuttuu vihdoin paremmaksi ja myös pysyy sellaisena ja pääsemme kesän jälkeen aloittamaan syyskauden toiminnan normaalisti, vihdoin myös perhe- ja ryhmäliikuntatuntienkin osalta. Lue lisää ...